Tipy na zábavné prvky pre deti do vašej záhrady

Tipy na zábavné prvky pre deti do vašej záhrady Pieskovisko vo vašej záhrade budú deti milovať. Zdroj foto: Depositphotos

Pripravte svojim deťom záhradné dobrodružstvo a takto ich vytiahnete na čerstvý vzduch. Tu sú tipy na zábavné prvky, ktoré budú milovať.

Pamätáte sa na čarovné časy strávené dobrodružstvom v babkinej záhrade? Prečo tento raj nevytvoriť aj pre svoje deti? Tu sú najlepšie tipy na zábavné prvky pre našich najmenších.

Závesná hojdačka

Ide o najobľúbenejší prvok pre deti, ktorý nesmie chýbať na žiadnom detskom ihrisku. Samotná konštrukcia hojdačky je veľmi jednoduchá. Tvoria ju masívne drevené hranoly, ktoré sú kotvené do zeme a pripomínajú tvar prevráteného písmena V. Môžete na ňu zavesiť nielen hojdačku, ale tiež sieť či oddychové kreslá. Neskôr sa dá konštrukcia použiť na lanovú dráhu, ktorá zohľadňuje vek dieťaťa.

Ako zariadiť záhradu pre najmenších, na toto nezabudnite

Záhradný domček

Aj deti chcú mať svoj vlastný domček, ktorý by patril len im. V súčasnosti existuje mnoho alternatív. Napríklad plastový či drevený domček s hojdačkou, lezeckou stenou či lanovou dráhou. Najskôr treba zistiť, čo zaujíma vaše deti. So správnym návrhom a šikovným tímom stolárov vytvoríte určite domček aj sami. Môžete ho doplniť o malú terasu, v ktorej bude zabudované pieskovisko alebo doplniť o detský nábytok.

Postavte svojim deťom svoj vlastný domček.
Postavte svojim deťom svoj vlastný domček. Zdroj foto: Depositphotos

Pieskovisko pre deti

Pieskovisko môže mať rôzne tvary. Od štvorcového, obdĺžnikového či kruhového až po pieskovisko v tvare mušle s krytom a podobne. Pri realizácii pieskoviska treba myslieť na niekoľko vecí. Ak je tento prvok totiž spravený správne, môže byť i ozdobou vašej záhrady.

Tipy pre zabudovanie pieskoviska vo vašej záhrade 

  • okolie pieskoviska by malo byť čisté, preto je ho vhodné vydláždiť alebo zatrávniť.
  • najvhodnejší je riečny piesok. Možno použiť aj kopaný, ale len ak neobsahuje väčšie množstvo ílovitých prímesí či väčších kameňov.
  • mnohokrát je pieskovisko zdrojom neporiadku, preto ho treba umiestniť tak, aby sa dalo ľahko upratať a aby ste naň videli z vnútra domu.
  • zabrániť padaniu lístia, prachu či iných nečistôt z okolia pomôže praktický kryt.

Trampolína

Trampolína je v poslednej dobe veľmi populárnym prvkom. Jej nevýhodou však je, že v záhrade zaberá veľa priestoru. Pred jej zadovážením treba starostlivo zvážiť výber miesta. Mal by to byť rovný a pevný terén, ktorý však nie je na priamom slnku a ani pod nízkou strechou či konármi stromov.