Pleťové mlieko z levandule: Urobte si skvelý produkt

Pleťové mlieko z levandule: Urobte si skvelý produkt Zdroj foto: Depositphotos

Aj vy uprednostňujete používanie prírodnej kozmetiky? Ak áno, tak pleťové mlieko z levandule je tým pravým orechovým pre vás a vašu pokožku.

Upokojujúca levanduľa v kombinácii s jasnou citrusovou vôňou grapefruitu vytvára vôňu, ktorá vás prijemne osvieži. Doprajte si starostlivosť napríklad po dlhom, upokojujúcom kúpaní vo vani alebo rýchlej rannej sprche. Pleťové mlieko z levandule vyživí pokožku a prinesie jej jemnú vôňu po zvyšok dňa. Je to krásny darček pre každého, kto potrebuje trochu rozmaznávania, vrátane vás. Vyskúšajte recept na túto prírodnú kozmetiku.

Detoxikácia obličiek vďaka rastlinám zo záhrady, skúste to!

Ako urobiť pleťový olej z levandule

Budete potrebovať:

1 1/2 šálky kokosového oleja
10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
10 kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja

Postup prípravy:

Na šľahanie kokosového oleja budete potrebovať tyčový mixér alebo mixér s nadstavcom na šľahanie. Najlepšie je pracovať so studenými nástrojmi, ako keď chcete vyšľahať šľahačku. Kokosový olej je pri vyšších teplotách tekutý, preto začnite s olejom, ktorý je v pevnej forme. Ak je teplý, vložte ho do chladničky stuhnúť.

Pridajte olej do mixovacej nádoby a šľahajte, kým nestuhne. V ďalšom kroku pridajte esenciálne oleje a krátko prešľahajte, aby sa spojili.

Ak dávate pleťové mlieko ako darček, darujte ho v peknej nádobe. Veko môžete ozdobiť farebnou stuhou a pripevniť naň pekné želanie. Výroba tejto prírodnej kozmetiky je jednoduchá, tak prečo si nedopriať hýčkanie produktami z vašej záhrady?

Mlieko môže používať ktokoľvek, no pozor na citlivú detskú pokožku. Pred aplikáciou radšej naneste na záhyb predlaktia, pre prípad možnej alergickej reakcie.

Čítajte nás aj nabudúce, dozviete sa, ako si urobiť pleťový peeling.