Kyslú kapustu volali naše babičky všeliek

kyslú kapustu Zdroj foto: http://www.vivasenior.sk

Vírusy síce nezabíja, ale pripraví naše telo na boj s nimi. Pozrite si tradičný recept na polievku couračku (kyslú kapustu).

Czech Tourism Slovensko
Nora Gill

V týchto krušných časoch sedíme doma, varíme, priberáme, vymýšľame recepty na kyslú kapustu. Znalkyňa českej kuchyne. Riaditeľka Czech Tourism Slovensko. To je pani Nora Gill. Poslala nám zdravý recept so surovinou, ktorá patrí neodmysliteľne do našej i českej kuchyne, lebo aj v kuchyni máme veľa spoločného. Tvrdí, že i keď teraz nemôžeme cestovať, k poznávaniu a cestovaniu kuchyňa nerozlučne patrí.

Kyslú kapustu, ktorú naše prababičky volali „všeliekom“ síce víry, ktoré nás v súčasnosti ohrozujú nezabije, ale pokiaľ ju budeme pravidelne jesť, výborne pripraví naše telo na boj s nimi. Ako je to možné?

Hlávková kapusta, ktorá bola skvasená pomocou baktérií mliečneho kvasenia (Leuconostoc, Lactobacillus a Pediococcus) je výborným zdrojom vitamínu C, v menšej miere, vitamínu K a skupiny vitamínov B, minerálov, ako draslík, vápnik, fosfor, síra, horčík či fluór.

Kyslá kapusta podporuje krvotvorbu a tvorbu hormónov, umožňuje lepšie bojovať proti únave, pôsobí proti depresiám, dokonca zvyšuje i libido.

Pomáha aj znižovať krvný tlak, ale jej najvýznamnejšou zásluhou je to, že zároveň aktivuje funkciu čriev a vylučovanie toxických látok. Práve v črevách sa tvorí 90% našej imunity, a to je práve to,  čo potrebujeme posilniť, aby naše telo zvládlo boj s chorobami.

celý článok si môžete prečítať na www.vivasenior.sk